Ten Blog może Ci pomóc

W tej przestrzeni przedstawiamy przykłady z życia wzięte,
jak podejść do zwinnej organizacji.
Zapraszamy do korzystania z naszych doświadczeń.

O nas

Jesteśmy grupą Scrum Masterów i Release Train Inżynierów. Pomagamy wprowadzać, rozwijać i utrzymywać zwinne metodyki w organizacji wytwarzającej oprogramowanie.

Rady które prezentujemy na tej stronie są efektem naszych doświadczeń w pracy z zespołami oraz strukturami w których te zespoły funkcjonują.

Uważamy że każdy sposób organizacji ma plusy i minusy – dobór narzędzi i zasad współpracy opieramy o potrzeby i możliwości przedsiębiorstwa.

Wierzymy gorąco że sukces firm w dostarczaniu wartości do klientów jest efektem brania odpowiedzialności jednostek za swoje obowiązki. Może się to wydarzyć jedynie w środowisku w którym szacunek i nie skrępowana atmosfera sprzyjają zaangażowaniu i owocują satysfakcją.

Nazwa Agile Whips jest metaforą powyższego stwierdzenia – z jednej strony zwinne metodyki ograniczają i trzymają porządek postępowania w zgodzie z procesami, z drugiej jest to narzędzie do zwinnego poskromienia sztywnego podejścia do organizacji pracy które w przeszłości nie pozwalało nadążyć za zmieniającą się technologią i pędzącym rynkiem.

Żartobliwie ujmując – ubiczujemy te procesy by szybko i zwinnie dostarczać wartość.

Wysoki poziom żartobliwości dostępny w tekstach 🙂

Stronę i treści wspólnie tworzą:

Michał Domachowski

Paweł Grajewski

Michał Stażewski